Hudební PC

Jaký PC budeme k tomuto účelu potřebovat? Je to PC s min. USB 2.0 a dále Windows XP, raději ne Visty! - mnohem větší problém je pak s nastavením PC. V podstatě každý PC, s USB 2.0, alespoň 512 M RAM a HD kapacitou podle expandující knihovny vašich CD, bude vyhovovat. Současným nejnovějším trendem je HTPC - Home Teathre Personal Computer, který se svou kapacitou HD s Blue Ray DVD mechanikou a SAT tunerem zajišťuje digitální potravu v nejkvalitnější podobě filmů a muziky pro vaše FULL HD TV a reproduktory s elektronkovým zesilovačem.

CD 16 bit už nemůže hrát lépe

Přemýšleli jste při vypalování CD, že ať už vypalujete na jakémkoliv PC, jsou rozdíly ve kvalitě originálu a kopie minimální a rozhodně zanedbatelné na rozdíl od porovnání stejného CD přehrávaného na různých CD playerech? Toto platí pro všechny PC i CD playery. Jestliže tedy porovnáme PC a CD player, není to rozhodně PC který kazí zvuk.

Vše samozřejmě záleží na více faktorech ale v každém případě platí pravidlo, že správně nakonfigurovaný PC spolu se správným softwarem je ve výsledku vždy lepší, než nejlepší CD player. Když vezmeme v potaz poměr výkonu a ceny obou, jednoznačně vítězí PC!

Každý z nás už nějaký ten PC doma má, pojďme jej tedy povýšit nade všechny CD playery.

A jak dostat svých 1000 CD ve wavu na harddisk? První předpoklad je procesor běžící kolem 1,5 G, 1G RAM, 600G HDD a USB 2.0. . K tomu nám jedinečně poslouží EAC, ovládání jednoduché, správné nastavení je nezbytné a složitější, proto věnuji tomuto jedinečnému grabovacímu programu samostatnou stránku. Jakmile budeme mít svoje CD na disku, budeme potřebovat Foobar2000 (správné nastavení opět nezbytné a limitující) – vynikající softwarový přehrávač, dále trochu nezbytného nastavení na PC a USB DA převodník, abychom mohli PC propojit s naší audio aparaturou.

Tady se mnozí dopouštějí zásadních chyb. Vestavěná zvuková karta je tabu! Ani nepředpokládám, že by někoho napadlo připojit se k běžným audio výstupům, ale ani interní S/P-DIF nejde s dobrým výsledkem použít, na nějaké propojení je vzhledem k použitému kabelu málo proudu a vysoká impedance – jiter!!! O synchronizaci nemluvě. Je třeba si uvědomit, že prakticky žádná komerční PC zvuková karta ať je interní či externí není pro skutečný High End dost dobrá. PC a audio je nutné spojit jen a pouze datovým kabelem, nejlépe USB. A tady znovu: Bez kvalitního DAC a správného nastavení PC to nejde!!!

A výsledek? Nakonec to budou opět naše uši, které jednoznačně označí PC jako takřka dokonalý digitální audio transport.PC audio

Kromě PC budete potřebovat kvalitní DAC se vstupem USB a ten umíme vyrobit. Naši zákazníci také získají veškerou softwarovou podporu a pomoc s instalací a nastavením na PC.

elektronky
Copyright 1999 - 2008 / Horn Studio