Design filozofie

Mám rád vše krásné. Dokonalé, bývá většinou jednoduché. Dokonalé je krásné.

Tak, jako když posloucháme hudbu na živém koncertě, snažíme se vybrat v hledišti co nejlepší místo. Zcela bezpochyby to bude někde uprostřed blízko jeviště, aby mezi námi a hudebníky nebyly žádné překážky. Určitě nevnímáme všechny ty předozadní a pravolevé prostory, šířky pásem a pod. Je to především krásný prožitek, plný dynamiky, života, atmosféry a emocí.

elektronky 6C33C, 6P45C z Mig 21A jak to celé dostaneme k nám do pokoje? Nahrávací společnosti by se měly snažit produkovat na slušné úrovni. Dokonce jsou společnosti, zabývající se audiofilními nahrávkami, kterým záleží velmi na výsledné kvalitě. Jsou to nahrávky, mnohdy pořízené speciálním stereofonním mikrofonem a bez zbytečných zdlouhavých úprav je signál převeden na nosič. Na druhé straně jsme my se svým aparátem a v podstatě by nám mělo jít o totéž. Ale je tomu skutečně tak? Nestavíme do cesty signálu příliš mnoho překážek? CD a LP co máme doma by měly být tím jediným kvalitativním limitem. Na jedné straně laborujeme s půlmetrovým propojovacím kabelem a na straně druhé házíme signálu pod nohy hrsti dalších součástí v podobě 300watových zesilovačů a všemožných jiných obvodů. Na co nám budou super reproduktory, když vzápětí jejich kvalitu srazíme nějakými složitými předřazenými filtry. Potřebujeme všechny ty stovky wattů jenom proto, aby se nakonec ztratily ve všech těch filtrech a kompenzacích? Neztrácíme tím také něco ze samotné muziky? Má pak vůbec muzika možnost prodrat se tou nesmírnou hromadou součástí, co jí tak ochotně přidáváme do cesty? Víme všichni, že se říká: „Nejlepší vodič = žádný vodič“. Ale v High-Endu má toto přece platnost navíc pro všechny použité součástky a to bez výjimky.

Cesta k dokonalosti je jednoduchá a velmi úzká. Horn Studio touto cestou jde a to v pravém slova smyslu. Používáme jeden vysoce účinný celopásmový reproduktor napojený bez filtru na jednoduchý zesilovač. V cestě signálu stojí jen málo nutných, ale velmi kvalitních součástí. Žádné zbytečné překážky. Výsledkem toho je, že při poslechu takového aparátu najednou pocítíte život. Nástroje a zpěváci se před vámi zhmotní do životní velikosti. Hornové reproduktory vám zprostředkují pocit z přítomnosti a tou jsou především emoce a atmosféra. Utopie nebo skutečnost? Podobných takových systémů na světě moc není, proto jděte a poslouchejte. Produkty Horn Studia se pramálo podobají hýření pěti sty watty a vstávání vlasů na hlavě. Nebude to stříbrným drátem či jiným šamanstvím, abychom dostali ty elektrony více vlevo namísto doprava. Pouze zapnete svůj aparát a až se lampy nažhaví budete si užívat tu skvěle přenesenou muziku, která je prostě úúúúúúúžasná.

Napřed ale přece jenom tu a tam navštivte pár živých koncertů.

elektronky
Copyright 1999 - 2008 / Horn Studio